Oferta i cennik

       Konsultacja fizjoterapeutyczna, z punktu widzenia terapeuty, ma pomóc w określeniu rodzaju oraz stopnia zaawansowania schorzenia, bądź też problemu z jakim pacjent trafia do gabinetu. W tym celu fizjoterapeuta przeprowadza wywiad (rozmowę) z pacjentem, palpację, wykonuje testy funkcjonalne oraz ogląda zdjęcia rentgenowskie (RTG). Następnie, po zebraniu wszystkich informacji terapeuta jest wstanie określić jaki rodzaj zabiegu oraz jakie techniki będą najbardziej skuteczne podczas leczenia danej dysfunkcji.

       Natomiast pacjentowi, konsultacja taka pozwala zrozumieć przyczynę powstawania jego dolegliwości oraz dostrzec złe nawyki, które są kluczowe w powstawaniu zaburzeń. Terapeuta na modelu pokazuje struktury anatomiczne oraz wyjaśnia biomechaniczne aspekty powstawania dysfunkcji.

 

Cena jest wliczona w cenę pierwszej wizyty.

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Terapia manualna

Ćwiczenia indywidualne

Gimnastyka "Zdrowy kręgosłup"

Rehabilitacja w domu pacjenta

     Należy do dziedziny fizjoterapii i jest formą terapii zaburzeń czynnościowych narządu ruchu. Narząd ten składa się z elementów kostnych i otaczających go tkanek miękkich, między innymi takich jak mięśnie, więzadła oraz torebki stawowe. Codzienne funkcjonowanie oraz wszechobecny pośpiech i stres powodują odwracalne zaburzenia czynności tych elementów. Zadaniem terapii manualnej jest "zlokalizowanie" centrum owych zaburzeń oraz zastosowanie takich metod leczenia, które najskuteczniej przywrócą równowagę pomiędzy poszczególnymi elementami organizmu. W tym celu terapeuta wykorzystuje różne techniki m.in. manipulację, mobilizację, oscylację, neuromobilizację, pracę na powięziach czy terapię punktów spustowych.

Terapia manualna jest często mylona z "kręgarstwem". Jest to wielki błąd, ponieważ cała medycyna manualna jest oparta  na wiedzy medycznej oraz potwierdzona badaniami naukowymi.

 

Z jakimi problemami mogą się zgłaszać pacjenci?

 • bóle całego kręgosłupa;
 • bóle stawów obwodowych (np. stawy skokowe, kolanowe, barkowe, łokciowe);
 • rwa kulszowa, rwa ramienna;
 • bóle mięśni i ich nadmierne napięcie;
 • uczucie zablokowania stawów;
 • bardzo częste migreny, bóle oraz zawroty głowy;
 • mrowienie, drętwienie  kończyn górnych oraz dolnych;

 

Cena:                                                 

 • pierwsza wizyta (konsultacja + zabieg terapii manualnej)       250 zł
 • kolejna wizyta                                                                                  170 zł

Przybliżony czas trwania:          ok. 45 min.

 

Czasu trwania zabieg uzależniony jest od rodzaju schorzenia, złożoności problemu, rodzaju pracy lokalnej lub globalnej oraz ilości spotkań podczas trwania cyklu zabiegowego. W cenie zawarta jest konsultacja fizjoterapeutyczna, zabieg oraz analiza postawy ciała z jej późniejszą korekcją.

     Podczas tego rodzaju zabiegu, terapeuta w spotkaniu sam na sam z pacjentem, analizuje jednostkę chorobową i dobiera odpowiednie techniki oraz zestawy ćwiczeń. Oferta ta szczególnie jest skierowana do osób, u których problemami są negatywne następstwa po urazach kończyn (złamania, skręcenia i zwichnięcia stawów), opatrunków gipsowych oraz operacjach. Są to zazwyczaj przykurcze mięśniowo-więzadłowe, ograniczenia ruchomości stawów, blizny pooperacyjne.

Dodatkowo ćwiczenia te są korzystne dla osób z zaburzeniami postawy (w tym skrzywienia kręgosłupa), które chcą wyeliminować nawyki złej postawy oraz utrwalić nowe - prawidłowe.

Oferta ta, jest również wycelowana w problemy pacjentów z jednostakmi chorobowymi takimi jak udar, zamrożony bark oraz zespół cieśni nadgarstka.

 

Cena:                                                 140 - 200 zł

Przybliżony czas zabiegu:          ok. 40 min.

     Istnieje możliwość umówienia wizyty fizjoterapeutycznej z dojazdem do domu pacjenta. Oferta ta, skierowana jest do osób dla, których dojazd do gabinetu jest uniemożliwiony z powodu trudności wynikających z jednostki chorobowej. Wizyta jest kompleksowa i obejmuje: badanie fizjoterapeutyczne oraz terapię (terapia manualna, masaż, ćwiczenia indywidualne).

 

Cena:                                                 200 - 300 zł

Przybliżony czas zabiegu:          ok. 60 min.

 

UWAGA! Rehabilitacja domowa umawiana jest tylko telefonicznie i NIE można jej umówić za pomocą kalendarza wizyt.

 

Cena uzależniona jest od jednostki chorobowej oraz od ilości i częstości kolejnych spotkań.

W cenę wliczony jest dojazd oraz wszystkie przybory potrzebne do prowadzenia rehabilitacji.

Dojazd w granicach Łodzi.

Masaż klasyczny

     Masaż jest jedną z najstarszych oraz najbardziej znanych form terapii, obecną już w starożytności. Najpopularniejszą jej odmianą jest właśnie masaż klasyczny. Polega na naprzemiennym stosowaniu przez terapeutę klasycznych chwytów takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wstrząsanie oraz wibrację. Masaż ma za zadanie obniżyć napięcie skóry oraz mięśni, obniżyć napięcie układu nerwowego, a co za tym idzie wyciszyć organizm. Dodatkowo w odniesieniu do terapii manualnej masaż jest bardzo często stosowany, aby przygotować tkanki do bardziej zaawansowanych technik leczniczych.

 

 • masaż całych pleców

           Cena:                                                  120 - 200 zł

           Przybliżony czas trwania:             ok. 45 min.

 • masaż kończyn górnych

           Cena:                                                  120 - 180 zł

           Przybliżony czas trwania:             ok. 40 min.

 • masaż kończyn dolnych

           Cena:                                                  180 zł

           Przybliżony czas trwania:             ok. 40 min.

    

"Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu."

-dr Wojciech Oczko

 

     Kierując się powyższą maksymą oraz mając świadomość wyższości ćwiczeń fizycznych nad innymi formami terapii, terapeuci gabinetu FizjoConcept Gabinet Fizjoterapii i Terapii Manualnej, prowadzą zajęcia "Zdrowy Kręgosłup". Zajęcia te mają na celu rozciągnięcie przykurczonych oraz wzmocnienie osłabionych struktur organizmu. Dodatkowo podczas zajęć utrwalane są nawyki prawidłowej postawy.

 

Zajęcia prowadzone są w każdy wtorek o godz. 19:00 w

Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie.

Plichtów 21

Gmina Nowosolna

 

Zachęcamy do uczestnictwa!

 

Czas trwania:          60 min.